H2922-120PL Step Light
Step Light with white louver trim. Fixture is prewired to junction box. UL/cUL listed junction box rated for feed through. Integral 120V, 60 Hz magnetic ballast. 5W / 7W / 9W Twin Tube 2-pin CFL.
voltage: 120Vwattage: 5Wfamily: H2922-120PL Step Light
Cross-References
20 equivalents across 9 brands
Compare top 3
  • Bullard OutdoorCROCELLpartial
    Crocell
    • category
    • environment
    • voltage
    • wattage
    spec →
  • Lithonia4-SQUARE-LED-LAMP-KITpartial
    LK4SQMW This product series has been discontinued.
    • category
    • environment
    • voltage
    • wattage
    spec →
  • ParaflexPFX-3619partial
    • spec delta
    • wattage: 24W5W
  • Boca LightingNanoXpartial
    • spec delta
    • wattage: 10W5W
  • LiteLumeLL-VMRpartial
  • LuxyconADORNpartial
    Adorn
  • FerrettiADORNpartial
    Adorn – NAL Lighting Group
  • AbsoluxNOLITAWpartial
    NOLITA /W
  • OmnilightHIGHLIGHTTRUERGBSERIESpartial
  • LTHSPLT, LTKSPLT This product webpage has been discontinued.
  • ParaflexPFX-3629-EMpartial
    The PFX 3629 With EM LED Double Ring Ceiling Flush Mount Light offers a sleek, modern lighting solution ideal for residential or commercial spaces. Designed for low maintenance and high energy efficiency, it features CCT selectable technology for customizable color temperatures. Available in 12", 14", and 16" sizes, this fixture is ETL certified and rated for damp locations, making it perfect for bathrooms, hallways, and covered outdoor areas.
    • wattage: 26W5W
  • Boca LightingNanoMix-EXTpartial
    Even color washing, also at short distances.
    • wattage: 10W5W
  • LiteLumeLL-IFG2partial
  • AbsoluxNOLITApartial
    NOLITA 10 /S
  • LTKMSBK The fixed halogen track kit product has been discontinued.
  • ParaflexPFX-3629partial
    The PFX 3629 LED Double Ring Ceiling Flush Mount Light offers a sleek, modern lighting solution ideal for residential or commercial spaces. Designed for low maintenance and high energy efficiency, it features CCT selectable technology for customizable color temperatures. Available in 12", 14", and 16" sizes, this fixture is ETL certified and rated for damp locations, making it perfect for bathrooms, hallways, and covered outdoor areas.